Taina Sfântului Maslu vindecare prin rugăciune

P1130603

Credincioșii Parohiei “Sfinții Arhangheli Mihail si Gavriil”, comuna Odobești, județul Bacău, s-au adunat ȋntru duh de rugăcine, ȋn biserica parohiala, ȋn data 6.04.2016,  participând la slujba Tainei Sfâtului Maslu.

Invitat de această dată a fost pc.pr.Stratulat Claudiu, preot paroh la Parohia Sf.Nicolae, Orbeni II, Protopopiatul Sascut, care a răspuns cu dragoste invitației primite. După oficierea Tainei Sfântului Maslu, părintele Stratulat Claudiu, a ținut credincioșilor prezenți ȋn sfânta biserică parohială un cuvânt de folos duhovnicesc.

P1130605

“ Doresc ca cei prezenți să primească bucurie și vindecare ȋn suflete și ȋn inimi căci toți avem nevoie de acestea, dar ȋn același timp doresc ca să ofer credincioșilor și diversitate,  invitând de fiecare dată ȋn fiecare zi de miercuri a săptămânii când se oficiază Taina Sfântului Maslu câte un alt părinte slujitor, căci harul preoției este același, iar darurile sunt diferite”( a consemnat părintele Augustyn Cârlan, parohul de la Odobești)

P1130607


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.