“Mugurașii Agăș” ȋn parohia Odobești 26.12.2016

img_20161226_112145

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Ioachim, Arhiepiscopul Romanului și Bacăului, ȋn parohia cu hramul “Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din satul Odobești, comuna Odobești, Protopopiatul Bacău, județul Bacău, ȋn această zi de mare sărbătoare “Soborul Maicii Domnului” dar ȋn același timp și zi de mare bucurie duhovnicească, au sosit din comuna Agăș, judetul Bacău, “Ansamblul Mugurașii Agăș” sub ȋndrumarea doamnei profesoare Ecaterina Pruteanu Rață, au desfășurat un deosebit program artistic, ȋn incinta Centrului Social-Cultural al parohiei noastre, ȋn contextul sfintelor săbători ale “Nașterii Mântuitorului Iisus Hristos” și sarbătorilor de iarnă.

img_20161226_114004

Pe această cale mulțumim tuturor celor care s-au implicat și au făcut posibilă această bucurie pentru comunitatea parohială Odobești.

Mulțumim doamnei Corina Bărbuță, familiilor; Florin și Mihaela Militaru, C-tin și Maria Năcuță, Sorin și Alina Petrilă, consiliului bisericii parohiale Odobești.

Dorim ca acesta să fie un nou ȋnceput binecuvântat de Bunul Dumnezeu prin mâinile Înaltpreasfințitului Părinte Ioachim, Arhiepiscopul Romanului și Bacăului, o deschidere de noi bucurii și proiecte pentru copiii satului nostru, persoanelor vârstnice, dar și pentru toți enoriașii parohiei noastre

Crăciun fericit !!!