Iubiti credinciosi

Dumnica 04.01.2015, la Roman are loc Intronizarea Inaltpreasfintiei Sale, Inaltpreasfintitul Parinte Ioachim Bacauanul, Arhiepiscop al  Arhiepiscopiei Romanului si Bacaului, primul Arhiepiscop ales de Membrii Sfantului Sinod al Bisericii Ortodoxe Romane.

01_w747_h800_q100

Parohia Odobesti impreuna cu parohia Tisa-Silvestrii pune la dispozitie un autocar cu 50 de locuri care va pleca duminica 04.01.2015, la ora 7:00 din fata bisericii din localitatea Odobesti. Credinciosii care doresc sa participe la acest mare eveniment sunt rugati sa conmfirme plecarea pana  in ziua de  01.01.2015, dupa Sfanta Liturghie la biserica parohiala din Odobesti.

Preot Carlan Augustin

La Multi Ani !