Conferinţa lunară a preoţilor din Protopopiatul Bacău

Marţi 11 noiembrie 2014, cu binecuvântarea Preasfinţitului Ioachim Băcăuanul, Episcop Vicar al Arhiepiscopiei Romanului şi Bacăului,începând cu orele 09:45, se va desfăşura conferinţa lunară a preoţilor băcăuani, la C.A.Ex. Bacău – Centrul de Afaceri şi Expoziţii Bacău din Calea Dr. Alexandru Şafran nr. 145 (ieşirea din Bacău spre Oneşti) – SALA MICĂ.
Întrucât anul 2014 a fost declarat în Biserica Ortodoxă Română „Anul omagial euharistic” şi “Anul comemorativ al Sfinţilor Martiri Brâncoveni”, în conformitate cu programul-cadru elaborat de Cancelaria Sfântului Sinod şi la invitaţia Preacucernicului părinte protopop Costică Busuioc, va conferenţia părintele profesor univ. dr. Gheorghe Petraru, prodecanul Facultăţii de Teologie Ortodoxă “Dumitru Stăniloae” din Iaşi.

Leave a Reply