Casa praznicală ȋmbrăcată ȋn haină luminoasă

P1130621

Lucrările administrative gospodărești ȋn curtea bisericii parohiale “Sfinții Arhangheli”, Odobești, cu ajutorul Bunului Dumnezeu ȋncep să prindă contur. Astfel ȋn data de 08.04.2016, s-au montat 9 proiectoare cu led ( de 5W ) pentru a lumina exteriorul casei praznicale pe timp de noapte.

Sunt foarte multe lucruri de finalizat, nădăjduim că Bunul Dumnezeu ne va trimite ajutor prin oamenii care iubesc Biserica Mântuitorului Iisus Hristos și astfel vom putea ca să apropiem spre final lucrările ȋncepute la Capela Mortuară de asemeni la Casa Praznicală, de fapt “Ansamblul Eclesial” de la parohia Odobești cuprinde ca și proiect mai multe anexe care ȋntregesc ȋntreaga lucrare ( altar de vara, clopotnita, cladire anexa) ”

pr.Augustyn Carlan


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.