Altarul de vară

Cu binecuvântarea Ȋnaltpreasfințitului Părinte Ioachim, Arhiepiscopul Romanului și Bacăului, și prin destoinicia, strădania bunilor creștini care, se adaugă Ctitorilor bisericii “Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil”, din comuna Odobești, județul Bacău, familiile Nelu și Reta Hârțescu respectiv Cristi și Camelia Cârlan,au facut posibil ca ȋn curtea bisericii noastre parohiale se fie ridicat un altar de vara pentru a deservi activitățile liturgice ale sfintei noastre biserici. 

 

Cele două familii s-au ȋngrijit absolut de toată cheltuiala necesară pentru inceperea și finalizarea acestei minunate lucrări in acest mic “Coltisor de Rai”.

Bunul Dumnezeu să răsplătească jertfa și osteneala tuturor !

Pr.Augustin Carlan


 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.