Masa dragostei Creștine 2016

Iar Împăratul, răspunzând, va zice către ei: Adevărat zic vouă, întrucât aţi făcut unuia dintr-aceşti fraţi ai Mei, prea mici, Mie Mi-aţi făcut(Matei cap 25;40)

IMG_20160521_124001

Credincioșii parohiei Odobești ȋn număr de peste 50, s-au rugat astăzi 21.05.2016, prin glasul Sfintei Liturghii ȋn biserica parohială, pentru odihna celor care au trecut ȋn veșnicia iubirii lui Dumnezeu, dar și pentru ȋmbelșugarea roadelor pământului, acest eveniment ȋmpletindu-se cu sărbătoarea Sfinților Ȋmpărați Constantin și maica sa Elena.

IMG_20160521_124239

După săvârșirea Sfintei Liturghii, s-a oficiat rânduiala parastasului, iar la final cei prezenți s-au bucurat de primirea unui pachet și a unei caserole cu hrană caldă. Părintele Augustin Cârlan a ținut un cuvânt de folos credincioșilor prezenți.

IMG_20160521_124323

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu nădăjduim, ca la finalizarea casei praznicale activitățile sfintei noastre biserici să nu fie doar de natură socială, ci să le putem diversifica, iar viața și suflul bisericii noastre să ȋmbrace o formă cât mai dinamică cu caracter permanent

Bunul Dumnezeu sa rasplateasca jertfa si osteneala tuturor !

FacebookAugustin Cârlan