Moș Nicolae 2015, tradiție și bucurie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ȋn data de 06.12.2015, ȋn biserica  parohială “Sfinții Arhangheli”  după oficierea Sfintei și dumnezeieștii Liturghii, credincioșii parohiei noastre s-au făcut părtași momentelor de bucurie care, au izvorât din zâmbetul și chipurile celor peste 40 de copii, copiii claselor primare ai Şcolii din Odobești care, au primit sacoșe cu rechizite școlare și dulciuri.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Această frumoasă tradiție s-a ȋmpământenit ȋn biserica noastră ȋncă din  anul 2011, iar de atunci ȋn fiecare an, Bunul Dumnezeu a rânduit oameni de suflet și cu suflet care, s-au ȋmplicat financiar oferind ȋn dar celor mici aceste roade ale dragostei creștine.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mulțumirile noastre se ȋndreaptă anul acesta 2015, către familiile Vâță Nicu și Ioana respectiv Bârjovanu Traian și Adriana care, au fost alături de copiii satului nostru și la acest popas duhovnicesc când Biserica Ortodoxă a sărbătorit pe Sfântul Ierarh Nicolae Arhiepiscopul Mirelor Lichiei ( localitate ȋn Turcia de astăzi ).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, nădăjduim ca prin aceste momente de bucurie oferite celor mici să facem cât mai cunoscută implicarea Bisericii ȋn acțiunile și programele; social-filantropice, educațional, cultural, misionar, medical, iar pe plan local să evidențiem și să conștientizăm pe credincioși că Biserica are o foarte mare responsabilitate pentru fiii Ei duhovnicești.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bunul Dumnezeu sa rasplateasca jertfa si osteneala tuturor !