Ansamblul Eclesial Odobești

 

Cu binecuvântarea Ȋnaltpreasfințitului Părinte Ioachim, Arhiepiscopul Romanului și Bacăului, ȋn parohia Odobești, ȋn cadrul “Ansamblului Eclesial” se va ridica o capelă parohială (mortuară) pentru a contura ȋntr-un mod cât mai practic și util, necesitățile credincioșilor din viața parohiei  noastre. Astfel ȋn data de 17.07.2015, s-au ȋnceput lucrările capelei parohiale și cu ajutorul Lui Dumnezeu am reușit ca până la șfârșitul lunii septembrie, capela să fie ridicată la roșu și acoperită cu tablă. Pe această cale facem apel oamenilor cu dragoste de Biserică și credincioșilor, care doresc să-și scrie numele ȋn rândul “Ctitorilor Parohiei Odobești” și doresc să ajute ȋn modul concret “Ansamblul Eclesial “ al  parohiei  noastre o pot face prin :

Biserica Sfinții Voievozi “Mihail  și  Gavriil “

Adresa: Strada Principală, satul Odobești, comuna Odobești, județul Bacău.
Cod postal: 607568
C.U.I :      11784345
Cont:        RO75CECEBC0136RON0092872
Banca:     CEC BANK

Adresăm mulțumiri tuturor celor, care au  sprijinit lucrările ȋncepute la parohia noastră, Primăriei Odobești, domnului Primar Costel  Burcă, Consiliului local Odobesticredincioșilor parohiei Odobești și domnului Neculai Nistor.

 Bunul Dumnezeu să răsplătească jertfa și osteneala tuturor!


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.